| Type | Description |
|---|---|
| Series: | RP73, Holsworthy |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 523 kOhms |
| Tolerance: | ±0.1% |
| Power (Watts): | 0.25W, 1/4W |
| Composition: | Thin Film |
| Features: | - |
| Temperature Coefficient: | ±15ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | 1206 (3216 Metric) |
| Supplier Device Package: | 1206 |
| Ratings: | - |
| Size / Dimension: | 0.120" L x 0.061" W (3.05mm x 1.55mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.026" (0.65mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
RP73D2B536KBTDFTE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 536K OHM 0.1% 1/4W 1206 |
In Stock: 0 $0.32378 |
|
RP73D2B549KBTDFTE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 549K OHM 0.1% 1/4W 1206 |
In Stock: 0 $0.32378 |
|
RP73D2B562KBTDFTE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 562K OHM 0.1% 1/4W 1206 |
In Stock: 0 $0.32378 |
|
RP73D2B576KBTDFTE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 576K OHM 0.1% 1/4W 1206 |
In Stock: 0 $0.32378 |
|
RP73D2B590KBTDFTE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 590K OHM 0.1% 1/4W 1206 |
In Stock: 0 $0.32378 |
|
RP73D2B604KBTDFTE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 604K OHM 0.1% 1/4W 1206 |
In Stock: 0 $0.32378 |
|
RP73D2B619KBTDFTE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 619K OHM 0.1% 1/4W 1206 |
In Stock: 0 $0.32378 |
|
RP73D2B634KBTDFTE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 634K OHM 0.1% 1/4W 1206 |
In Stock: 0 $0.32378 |
|
RP73D2B649KBTDFTE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 649K OHM 0.1% 1/4W 1206 |
In Stock: 0 $0.32378 |
|
RP73D2B665KBTDFTE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 665K OHM 0.1% 1/4W 1206 |
In Stock: 0 $0.32378 |