| Type | Description |
|---|---|
| Series: | TNPW e3 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 16.4 kOhms |
| Tolerance: | ±0.1% |
| Power (Watts): | 0.2W, 1/5W |
| Composition: | Thin Film |
| Features: | Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant |
| Temperature Coefficient: | ±10ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | 0805 (2012 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0805 |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Size / Dimension: | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.022" (0.55mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
TNPW080516K7BYENVishay / Dale |
RES 16.7K OHM 0.1% 1/5W 0805 |
In Stock: 0 $0.32130 |
|
TNPW080516K9BYENVishay / Dale |
RES 16.9K OHM 0.1% 1/5W 0805 |
In Stock: 0 $0.32130 |
|
TNPW0805174RBYENVishay / Dale |
RES 174 OHM 0.1% 1/5W 0805 |
In Stock: 0 $0.32130 |
|
TNPW08051K45BYENVishay / Dale |
RES 1.45K OHM 0.1% 1/5W 0805 |
In Stock: 0 $0.32130 |
|
TNPW080521K8BYENVishay / Dale |
RES 21.8K OHM 0.1% 1/5W 0805 |
In Stock: 0 $0.32130 |
|
TNPW0805220KBYENVishay / Dale |
RES 220K OHM 0.1% 1/5W 0805 |
In Stock: 0 $0.32130 |
|
TNPW08052K49BYENVishay / Dale |
RES 2.49K OHM 0.1% 1/5W 0805 |
In Stock: 0 $0.32130 |
|
TNPW0805301KBYENVishay / Dale |
RES 301K OHM 0.1% 1/5W 0805 |
In Stock: 0 $0.32130 |
|
TNPW080530K1BYENVishay / Dale |
RES 30.1K OHM 0.1% 1/5W 0805 |
In Stock: 0 $0.32130 |
|
TNPW080533K0BYENVishay / Dale |
RES 33K OHM 0.1% 1/5W 0805 |
In Stock: 0 $0.32130 |