| Type | Description |
|---|---|
| Series: | TNPW |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 24.9 kOhms |
| Tolerance: | ±1% |
| Power (Watts): | 0.333W, 1/3W |
| Composition: | Thin Film |
| Features: | Military |
| Temperature Coefficient: | ±25ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Package / Case: | 1210 (3225 Metric) |
| Supplier Device Package: | 1210 |
| Ratings: | - |
| Size / Dimension: | 0.126" L x 0.096" W (3.20mm x 2.45mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.030" (0.75mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
TNPW121025K5FETAVishay / Dale |
RES 25.5K OHM 1% 1/3W 1210 |
In Stock: 0 $0.31920 |
|
TNPW1210270KDETAVishay / Dale |
RES 270K OHM 0.5% 1/3W 1210 |
In Stock: 0 $0.31920 |
|
TNPW1210270RFHTAVishay / Dale |
RES 270 OHM 1% 1/3W 1210 |
In Stock: 0 $0.31920 |
|
TNPW1210274RDETAVishay / Dale |
RES 274 OHM 0.5% 1/3W 1210 |
In Stock: 0 $0.31920 |
|
TNPW1210274RFETAVishay / Dale |
RES 274 OHM 1% 1/3W 1210 |
In Stock: 0 $0.31920 |
|
TNPW12102K10DETAVishay / Dale |
RES 2.1K OHM 0.5% 1/3W 1210 |
In Stock: 0 $0.31920 |
|
TNPW12102K15FETAVishay / Dale |
RES 2.15K OHM 1% 1/3W 1210 |
In Stock: 0 $0.31920 |
|
TNPW12102K20FHTAVishay / Dale |
RES 2.2K OHM 1% 1/3W 1210 |
In Stock: 0 $0.31920 |
|
TNPW12102K37DETAVishay / Dale |
RES 2.37K OHM 0.5% 1/3W 1210 |
In Stock: 0 $0.31920 |
|
TNPW12102M00FETAVishay / Dale |
RES 2M OHM 1% 1/3W 1210 |
In Stock: 0 $0.31920 |