| Type | Description |
|---|---|
| Series: | TNPW |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 6.34 kOhms |
| Tolerance: | ±0.1% |
| Power (Watts): | 0.063W, 1/16W |
| Composition: | Thin Film |
| Features: | Military |
| Temperature Coefficient: | ±15ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Package / Case: | 0402 (1005 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0402 |
| Ratings: | - |
| Size / Dimension: | 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.016" (0.40mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
TNPW04026K42BXTDVishay / Dale |
RES 6.42K OHM 0.1% 1/16W 0402 |
In Stock: 0 $0.31920 |
|
TNPW04027K87BXTDVishay / Dale |
RES 7.87K OHM 0.1% 1/16W 0402 |
In Stock: 0 $0.31920 |
|
TNPW04028K06BXTDVishay / Dale |
RES 8.06K OHM 0.1% 1/16W 0402 |
In Stock: 0 $0.31920 |
|
TNPW121020K0FETAVishay / Dale |
RES 20K OHM 1% 1/3W 1210 |
In Stock: 0 $0.31920 |
|
TNPW121020K5FETAVishay / Dale |
RES 20.5K OHM 1% 1/3W 1210 |
In Stock: 0 $0.31920 |
|
TNPW121020R0DETAVishay / Dale |
RES 20 OHM 0.5% 1/3W 1210 |
In Stock: 0 $0.31920 |
|
TNPW1210210RFHTAVishay / Dale |
RES 210 OHM 1% 1/3W 1210 |
In Stock: 0 $0.31920 |
|
TNPW1210215KFETAVishay / Dale |
RES 215K OHM 1% 1/3W 1210 |
In Stock: 0 $0.31920 |
|
TNPW1210215RFETAVishay / Dale |
RES 215 OHM 1% 1/3W 1210 |
In Stock: 0 $0.31920 |
|
TNPW121022K0FETAVishay / Dale |
RES 22K OHM 1% 1/3W 1210 |
In Stock: 0 $0.31920 |