| Type | Description |
|---|---|
| Series: | TNPW e3 |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 2.74 kOhms |
| Tolerance: | ±0.1% |
| Power (Watts): | 0.4W, 2/5W |
| Composition: | Thin Film |
| Features: | Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant |
| Temperature Coefficient: | ±25ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | 1206 (3216 Metric) |
| Supplier Device Package: | 1206 |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Size / Dimension: | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.026" (0.65mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
WSK1206R0110FEAVishay / Dale |
RES 0.011 OHM 1% 1/4W 1206 |
In Stock: 0 $0.32200 |
|
WSK1206R0130FEAVishay / Dale |
RES 0.013 OHM 1% 1/4W 1206 |
In Stock: 0 $0.32200 |
|
WSK1206R0140FEAVishay / Dale |
RES 0.014 OHM 1% 1/4W 1206 |
In Stock: 0 $0.32200 |
|
WSK1206R0160FEAVishay / Dale |
RES 0.016 OHM 1% 1/4W 1206 |
In Stock: 0 $0.32200 |
|
WSK1206R0170FEAVishay / Dale |
RES 0.017 OHM 1% 1/4W 1206 |
In Stock: 0 $0.32200 |
|
WSK1206R0180FEAVishay / Dale |
RES 0.018 OHM 1% 1/4W 1206 |
In Stock: 0 $0.32200 |
|
WSK1206R0190FEAVishay / Dale |
RES 0.019 OHM 1% 1/4W 1206 |
In Stock: 0 $0.32200 |
|
WSK1206R0210FEAVishay / Dale |
RES 0.021 OHM 1% 1/4W 1206 |
In Stock: 0 $0.32200 |
|
WSK1206R0230FEAVishay / Dale |
RES 0.023 OHM 1% 1/4W 1206 |
In Stock: 0 $0.32200 |
|
WSK1206R0240FEAVishay / Dale |
RES 0.024 OHM 1% 1/4W 1206 |
In Stock: 0 $0.32200 |