| Type | Description |
|---|---|
| Series: | TNPW e3 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 64.2 kOhms |
| Tolerance: | ±0.1% |
| Power (Watts): | 0.125W, 1/8W |
| Composition: | Thin Film |
| Features: | Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant |
| Temperature Coefficient: | ±25ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | 0603 (1608 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0603 |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Size / Dimension: | 0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.022" (0.55mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
TNPW0603673RBEENVishay / Dale |
RES 673 OHM 0.1% 1/8W 0603 |
In Stock: 0 $0.31050 |
|
TNPW06036K26BEENVishay / Dale |
RES 6.26K OHM 0.1% 1/8W 0603 |
In Stock: 0 $0.31050 |
|
TNPW06036K73BEENVishay / Dale |
RES 6.73K OHM 0.1% 1/8W 0603 |
In Stock: 0 $0.31050 |
|
TNPW060374K1BEENVishay / Dale |
RES 74.1K OHM 0.1% 1/8W 0603 |
In Stock: 0 $0.31050 |
|
TNPW0603759RBEENVishay / Dale |
RES 759 OHM 0.1% 1/8W 0603 |
In Stock: 0 $0.31050 |
|
TNPW0603796RBEENVishay / Dale |
RES 796 OHM 0.1% 1/8W 0603 |
In Stock: 0 $0.31050 |
|
TNPW06037K06BEENVishay / Dale |
RES 7.06K OHM 0.1% 1/8W 0603 |
In Stock: 0 $0.31050 |
|
TNPW06037K23BEENVishay / Dale |
RES 7.23K OHM 0.1% 1/8W 0603 |
In Stock: 0 $0.31050 |
|
TNPW06037K59BEENVishay / Dale |
RES 7.59K OHM 0.1% 1/8W 0603 |
In Stock: 0 $0.31050 |
|
TNPW06037K77BEENVishay / Dale |
RES 7.77K OHM 0.1% 1/8W 0603 |
In Stock: 0 $0.31050 |