| Type | Description |
|---|---|
| Series: | TNPW e3 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 4.37 kOhms |
| Tolerance: | ±0.1% |
| Power (Watts): | 0.125W, 1/8W |
| Composition: | Thin Film |
| Features: | Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant |
| Temperature Coefficient: | ±25ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | 0603 (1608 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0603 |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Size / Dimension: | 0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.022" (0.55mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
TNPW06034K48BEENVishay / Dale |
RES 4.48K OHM 0.1% 1/8W 0603 |
In Stock: 0 $0.31050 |
|
TNPW06034K59BEENVishay / Dale |
RES 4.59K OHM 0.1% 1/8W 0603 |
In Stock: 0 $0.31050 |
|
TNPW06034K81BEENVishay / Dale |
RES 4.81K OHM 0.1% 1/8W 0603 |
In Stock: 0 $0.31050 |
|
TNPW0603505RBEENVishay / Dale |
RES 505 OHM 0.1% 1/8W 0603 |
In Stock: 0 $0.31050 |
|
TNPW060350K5BEENVishay / Dale |
RES 50.5K OHM 0.1% 1/8W 0603 |
In Stock: 0 $0.31050 |
|
TNPW060354K2BEENVishay / Dale |
RES 54.2K OHM 0.1% 1/8W 0603 |
In Stock: 0 $0.31050 |
|
TNPW060355K6BEENVishay / Dale |
RES 55.6K OHM 0.1% 1/8W 0603 |
In Stock: 0 $0.31050 |
|
TNPW06035K05BEENVishay / Dale |
RES 5.05K OHM 0.1% 1/8W 0603 |
In Stock: 0 $0.31050 |
|
TNPW06035K17BEENVishay / Dale |
RES 5.17K OHM 0.1% 1/8W 0603 |
In Stock: 0 $0.31050 |
|
TNPW06035K30BEENVishay / Dale |
RES 5.3K OHM 0.1% 1/8W 0603 |
In Stock: 0 $0.31050 |