| Type | Description |
|---|---|
| Series: | TNPW e3 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 45.3 kOhms |
| Tolerance: | ±0.1% |
| Power (Watts): | 0.4W, 2/5W |
| Composition: | Thin Film |
| Features: | Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant |
| Temperature Coefficient: | ±25ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | 1206 (3216 Metric) |
| Supplier Device Package: | 1206 |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Size / Dimension: | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.026" (0.65mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
TNPW120646K4BEENVishay / Dale |
RES 46.4K OHM 0.1% 2/5W 1206 |
In Stock: 0 $0.31050 |
|
TNPW120647K0BEENVishay / Dale |
RES 47K OHM 0.1% 2/5W 1206 |
In Stock: 0 $0.31050 |
|
TNPW120647K5BEENVishay / Dale |
RES 47.5K OHM 0.1% 2/5W 1206 |
In Stock: 0 $0.31050 |
|
TNPW120648K7BEENVishay / Dale |
RES 48.7K OHM 0.1% 2/5W 1206 |
In Stock: 0 $0.31050 |
|
TNPW120651K0BEENVishay / Dale |
RES 51K OHM 0.1% 2/5W 1206 |
In Stock: 0 $0.31050 |
|
TNPW120651K1BEENVishay / Dale |
RES 51.1K OHM 0.1% 2/5W 1206 |
In Stock: 0 $0.31050 |
|
TNPW120652K3BEENVishay / Dale |
RES 52.3K OHM 0.1% 2/5W 1206 |
In Stock: 0 $0.31050 |
|
TNPW120653K6BEENVishay / Dale |
RES 53.6K OHM 0.1% 2/5W 1206 |
In Stock: 0 $0.31050 |
|
TNPW120654K9BEENVishay / Dale |
RES 54.9K OHM 0.1% 2/5W 1206 |
In Stock: 0 $0.31050 |
|
TNPW120656K0BEENVishay / Dale |
RES 56K OHM 0.1% 2/5W 1206 |
In Stock: 0 $0.31050 |