| Type | Description |
|---|---|
| Series: | TNPW e3 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 910 Ohms |
| Tolerance: | ±0.1% |
| Power (Watts): | 0.4W, 2/5W |
| Composition: | Thin Film |
| Features: | Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant |
| Temperature Coefficient: | ±25ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | 1206 (3216 Metric) |
| Supplier Device Package: | 1206 |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Size / Dimension: | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.026" (0.65mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
TNPW1206931RBEENVishay / Dale |
RES 931 OHM 0.1% 2/5W 1206 |
In Stock: 0 $0.31050 |
|
TNPW1206953RBEENVishay / Dale |
RES 953 OHM 0.1% 2/5W 1206 |
In Stock: 0 $0.31050 |
|
TNPW1206976RBEENVishay / Dale |
RES 976 OHM 0.1% 2/5W 1206 |
In Stock: 0 $0.31050 |
|
TNPW12061K02BEENVishay / Dale |
RES 1.02K OHM 0.1% 2/5W 1206 |
In Stock: 0 $0.31050 |
|
TNPW12061K05BEENVishay / Dale |
RES 1.05K OHM 0.1% 2/5W 1206 |
In Stock: 0 $0.31050 |
|
TNPW12061K07BEENVishay / Dale |
RES 1.07K OHM 0.1% 2/5W 1206 |
In Stock: 0 $0.31050 |
|
TNPW12061K10BEENVishay / Dale |
RES 1.1K OHM 0.1% 2/5W 1206 |
In Stock: 0 $0.31050 |
|
TNPW12061K13BEENVishay / Dale |
RES 1.13K OHM 0.1% 2/5W 1206 |
In Stock: 0 $0.31050 |
|
TNPW12061K15BEENVishay / Dale |
RES 1.15K OHM 0.1% 2/5W 1206 |
In Stock: 0 $0.31050 |
|
TNPW12061K18BEENVishay / Dale |
RES 1.18K OHM 0.1% 2/5W 1206 |
In Stock: 0 $0.31050 |