| Type | Description |
|---|---|
| Series: | RN73 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Not For New Designs |
| Resistance: | 11.4 kOhms |
| Tolerance: | ±1% |
| Power (Watts): | 0.063W, 1/16W |
| Composition: | Thin Film |
| Features: | Moisture Resistant |
| Temperature Coefficient: | ±25ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | 0603 (1608 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0603 |
| Ratings: | - |
| Size / Dimension: | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.022" (0.55mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
RN731JTTD1203D25KOA Speer Electronics, Inc. |
RES 120K OHM 0.5% 1/16W 0603 |
In Stock: 0 $0.04560 |
|
RN731JTTD10R5D100KOA Speer Electronics, Inc. |
RES 10.5 OHM 0.5% 1/16W 0603 |
In Stock: 0 $0.04560 |
|
RN731JTTD11R1D100KOA Speer Electronics, Inc. |
RES 11.1 OHM 0.5% 1/16W 0603 |
In Stock: 0 $0.04560 |
|
RN731JTTD1131F50KOA Speer Electronics, Inc. |
RES 1.13K OHM 1% 1/16W 0603 |
In Stock: 0 $0.04560 |
|
RN731JTTD1101F50KOA Speer Electronics, Inc. |
RES 1.1K OHM 1% 1/16W 0603 |
In Stock: 0 $0.04560 |
|
RN731JTTD1172D100KOA Speer Electronics, Inc. |
RES 11.7K OHM 0.5% 1/16W 0603 |
In Stock: 0 $0.04560 |
|
RN731JTTD1133D25KOA Speer Electronics, Inc. |
RES 113K OHM 0.5% 1/16W 0603 |
In Stock: 0 $0.04560 |
|
RN731JTTD10R2D25KOA Speer Electronics, Inc. |
RES 10.2 OHM 0.5% 1/16W 0603 |
In Stock: 0 $0.04560 |
|
RN731JTTD1110D100KOA Speer Electronics, Inc. |
RES 111 OHM 0.5% 1/16W 0603 |
In Stock: 0 $0.04560 |
|
RN731JTTD1002F25KOA Speer Electronics, Inc. |
RES 10K OHM 1% 1/16W 0603 |
In Stock: 0 $0.04560 |