| Type | Description |
|---|---|
| Series: | RK73H |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 130 Ohms |
| Tolerance: | ±1% |
| Power (Watts): | 0.75W, 3/4W |
| Composition: | Thick Film |
| Features: | Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant |
| Temperature Coefficient: | ±100ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | 2010 (5025 Metric) |
| Supplier Device Package: | 2010 |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Size / Dimension: | 0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.028" (0.70mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
RK73H2HTTE8064FKOA Speer Electronics, Inc. |
RES 8.06M OHM 1% 3/4W 2010 |
In Stock: 0 $0.04554 |
|
RK73H2HTTE2322FKOA Speer Electronics, Inc. |
RES 23.2K OHM 1% 3/4W 2010 |
In Stock: 0 $0.04554 |
|
RK73H2HTTE2404FKOA Speer Electronics, Inc. |
RES 2.4M OHM 1% 3/4W 2010 |
In Stock: 0 $0.04554 |
|
RK73H2HTTE2321FKOA Speer Electronics, Inc. |
RES 2.32K OHM 1% 3/4W 2010 |
In Stock: 0 $0.04554 |
|
RK73H2HTTE1653FKOA Speer Electronics, Inc. |
RES 165K OHM 1% 3/4W 2010 |
In Stock: 0 $0.04554 |
|
RK73H2HTTE11R8FKOA Speer Electronics, Inc. |
RES 11.8 OHM 1% 3/4W 2010 |
In Stock: 0 $0.04554 |
|
RK73H2HTTE4702FKOA Speer Electronics, Inc. |
RES 47K OHM 1% 3/4W 2010 |
In Stock: 0 $0.04554 |
|
RK73H2HTTE1021FKOA Speer Electronics, Inc. |
RES 1.02K OHM 1% 3/4W 2010 |
In Stock: 0 $0.04554 |
|
RK73H2HTTE93R1FKOA Speer Electronics, Inc. |
RES 93.1 OHM 1% 3/4W 2010 |
In Stock: 0 $0.04554 |
|
RK73H2HTTE8R06FKOA Speer Electronics, Inc. |
RES 8.06 OHM 1% 3/4W 2010 |
In Stock: 0 $0.04554 |