| Type | Description |
|---|---|
| Series: | RK73H |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 698 Ohms |
| Tolerance: | ±1% |
| Power (Watts): | 0.75W, 3/4W |
| Composition: | Thick Film |
| Features: | Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant |
| Temperature Coefficient: | ±100ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | 2010 (5025 Metric) |
| Supplier Device Package: | 2010 |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Size / Dimension: | 0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.028" (0.70mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
RK73H2HTTE1474FKOA Speer Electronics, Inc. |
RES 1.47M OHM 1% 3/4W 2010 |
In Stock: 0 $0.04554 |
|
RK73H2HTTE1964FKOA Speer Electronics, Inc. |
RES 1.96M OHM 1% 3/4W 2010 |
In Stock: 0 $0.04554 |
|
RK73H2HTTE1373FKOA Speer Electronics, Inc. |
RES 137K OHM 1% 3/4W 2010 |
In Stock: 0 $0.04554 |
|
RK73H2HTTE2371FKOA Speer Electronics, Inc. |
RES 2.37K OHM 1% 3/4W 2010 |
In Stock: 0 $0.04554 |
|
RK73H2HTTE3603FKOA Speer Electronics, Inc. |
RES 360K OHM 1% 3/4W 2010 |
In Stock: 0 $0.04554 |
|
RK73H2HTTE3R30FKOA Speer Electronics, Inc. |
RES 3.3 OHM 1% 3/4W 2010 |
In Stock: 0 $0.04554 |
|
RK73H2HTTE9530FKOA Speer Electronics, Inc. |
RES 953 OHM 1% 3/4W 2010 |
In Stock: 0 $0.04554 |
|
RK73H2HTTE4533FKOA Speer Electronics, Inc. |
RES 453K OHM 1% 3/4W 2010 |
In Stock: 0 $0.04554 |
|
RK73H2HTTE21R0FKOA Speer Electronics, Inc. |
RES 21 OHM 1% 3/4W 2010 |
In Stock: 0 $0.04554 |
|
RK73H2HTTE2674FKOA Speer Electronics, Inc. |
RES 2.67M OHM 1% 3/4W 2010 |
In Stock: 0 $0.04554 |