| Type | Description |
|---|---|
| Series: | RK73H |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 2.15 Ohms |
| Tolerance: | ±1% |
| Power (Watts): | 0.75W, 3/4W |
| Composition: | Thick Film |
| Features: | Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant |
| Temperature Coefficient: | ±200ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | 2010 (5025 Metric) |
| Supplier Device Package: | 2010 |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Size / Dimension: | 0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.028" (0.70mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
RK73H2HTTE16R0FKOA Speer Electronics, Inc. |
RES 16 OHM 1% 3/4W 2010 |
In Stock: 0 $0.04554 |
|
RK73H2HTTE2803FKOA Speer Electronics, Inc. |
RES 280K OHM 1% 3/4W 2010 |
In Stock: 0 $0.04554 |
|
RK73H2HTTE5231FKOA Speer Electronics, Inc. |
RES 5.23K OHM 1% 3/4W 2010 |
In Stock: 0 $0.04554 |
|
RK73H2HTTE1912FKOA Speer Electronics, Inc. |
RES 19.1K OHM 1% 3/4W 2010 |
In Stock: 0 $0.04554 |
|
RK73H2HTTE3600FKOA Speer Electronics, Inc. |
RES 360 OHM 1% 3/4W 2010 |
In Stock: 0 $0.04554 |
|
RK73H2HTTE19R1FKOA Speer Electronics, Inc. |
RES 19.1 OHM 1% 3/4W 2010 |
In Stock: 0 $0.04554 |
|
RK73H2HTTE8R45FKOA Speer Electronics, Inc. |
RES 8.45 OHM 1% 3/4W 2010 |
In Stock: 0 $0.04554 |
|
RK73H2HTTE36R5FKOA Speer Electronics, Inc. |
RES 36.5 OHM 1% 3/4W 2010 |
In Stock: 0 $0.04554 |
|
RK73H2HTTE8453FKOA Speer Electronics, Inc. |
RES 845K OHM 1% 3/4W 2010 |
In Stock: 0 $0.04554 |
|
RK73H2HTTE1R05FKOA Speer Electronics, Inc. |
RES 1.05 OHM 1% 3/4W 2010 |
In Stock: 0 $0.04554 |