| Type | Description |
|---|---|
| Series: | RK73H |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 21 kOhms |
| Tolerance: | ±0.5% |
| Power (Watts): | 0.05W, 1/20W |
| Composition: | Thick Film |
| Features: | Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant |
| Temperature Coefficient: | ±200ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | 0201 (0603 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0201 |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Size / Dimension: | 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.010" (0.26mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
RK73H2HTTE21R5FKOA Speer Electronics, Inc. |
RES 21.5 OHM 1% 3/4W 2010 |
In Stock: 0 $0.04554 |
|
RK73H2HTTE1600FKOA Speer Electronics, Inc. |
RES 160 OHM 1% 3/4W 2010 |
In Stock: 0 $0.04554 |
|
RK73H2HTTE1R91FKOA Speer Electronics, Inc. |
RES 1.91 OHM 1% 3/4W 2010 |
In Stock: 0 $0.04554 |
|
RK73H2HTTE7681FKOA Speer Electronics, Inc. |
RES 7.68K OHM 1% 3/4W 2010 |
In Stock: 0 $0.04554 |
|
RK73H2HTTE4R32FKOA Speer Electronics, Inc. |
RES 4.32 OHM 1% 3/4W 2010 |
In Stock: 0 $0.04554 |
|
RK73H2HTTE5102FKOA Speer Electronics, Inc. |
RES 51K OHM 1% 3/4W 2010 |
In Stock: 0 $0.04554 |
|
RK73H2HTTE1102FKOA Speer Electronics, Inc. |
RES 11K OHM 1% 3/4W 2010 |
In Stock: 0 $0.04554 |
|
RK73H2HTTE8871FKOA Speer Electronics, Inc. |
RES 8.87K OHM 1% 3/4W 2010 |
In Stock: 0 $0.04554 |
|
RK73H2HTTE7153FKOA Speer Electronics, Inc. |
RES 715K OHM 1% 3/4W 2010 |
In Stock: 0 $0.04554 |
|
RK73H2HTTE4124FKOA Speer Electronics, Inc. |
RES 4.12M OHM 1% 3/4W 2010 |
In Stock: 0 $0.04554 |