| Type | Description |
|---|---|
| Series: | RK73H |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 47.5 Ohms |
| Tolerance: | ±0.5% |
| Power (Watts): | 0.05W, 1/20W |
| Composition: | Thick Film |
| Features: | Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant |
| Temperature Coefficient: | ±200ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | 0201 (0603 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0201 |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Size / Dimension: | 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.010" (0.26mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
RK73H1HTTC3650DKOA Speer Electronics, Inc. |
RES 365 OHM 0.5% 1/20W 0201 |
In Stock: 0 $0.04356 |
|
RK73H1HTTC1301DKOA Speer Electronics, Inc. |
RES 1.3K OHM 0.5% 1/20W 0201 |
In Stock: 0 $0.04356 |
|
RK73H1HTTC11R0DKOA Speer Electronics, Inc. |
RES 11 OHM 0.5% 1/20W 0201 |
In Stock: 0 $0.04356 |
|
RK73H1HTTC4530DKOA Speer Electronics, Inc. |
RES 453 OHM 0.5% 1/20W 0201 |
In Stock: 0 $0.04356 |
|
RK73H1HTTC54R9DKOA Speer Electronics, Inc. |
RES 54.9 OHM 0.5% 1/20W 0201 |
In Stock: 0 $0.04356 |
|
RK73H1HTTC9312DKOA Speer Electronics, Inc. |
RES 93.1K OHM 0.5% 1/20W 0201 |
In Stock: 0 $0.04356 |
|
RK73H1HTTC39R2DKOA Speer Electronics, Inc. |
RES 39.2 OHM 0.5% 1/20W 0201 |
In Stock: 0 $0.04356 |
|
RK73H1HTTC18R2DKOA Speer Electronics, Inc. |
RES 18.2 OHM 0.5% 1/20W 0201 |
In Stock: 0 $0.04356 |
|
RK73H1HTTC14R3DKOA Speer Electronics, Inc. |
RES 14.3 OHM 0.5% 1/20W 0201 |
In Stock: 0 $0.04356 |
|
RK73H1HTTC1101DKOA Speer Electronics, Inc. |
RES 1.1K OHM 0.5% 1/20W 0201 |
In Stock: 0 $0.04356 |