| Type | Description |
|---|---|
| Series: | RK73H |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 45.3 Ohms |
| Tolerance: | ±0.5% |
| Power (Watts): | 0.05W, 1/20W |
| Composition: | Thick Film |
| Features: | Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant |
| Temperature Coefficient: | ±200ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | 0201 (0603 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0201 |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Size / Dimension: | 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.010" (0.26mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
RK73H1HTTC5620DKOA Speer Electronics, Inc. |
RES 562 OHM 0.5% 1/20W 0201 |
In Stock: 0 $0.04356 |
|
RK73H1HTTC1180DKOA Speer Electronics, Inc. |
RES 118 OHM 0.5% 1/20W 0201 |
In Stock: 0 $0.04356 |
|
RK73H1HTTC3403DKOA Speer Electronics, Inc. |
RES 340K OHM 0.5% 1/20W 0201 |
In Stock: 0 $0.04356 |
|
RK73H1HTTC3600DKOA Speer Electronics, Inc. |
RES 360 OHM 0.5% 1/20W 0201 |
In Stock: 0 $0.04356 |
|
RK73H1HTTC46R4DKOA Speer Electronics, Inc. |
RES 46.4 OHM 0.5% 1/20W 0201 |
In Stock: 0 $0.04356 |
|
RK73H1HTTC1500DKOA Speer Electronics, Inc. |
RES 150 OHM 0.5% 1/20W 0201 |
In Stock: 0 $0.04356 |
|
RK73H1HTTC3320DKOA Speer Electronics, Inc. |
RES 332 OHM 0.5% 1/20W 0201 |
In Stock: 0 $0.04356 |
|
RK73H1HTTC2611DKOA Speer Electronics, Inc. |
RES 2.61K OHM 0.5% 1/20W 0201 |
In Stock: 0 $0.04356 |
|
RK73H1HTTC1580DKOA Speer Electronics, Inc. |
RES 158 OHM 0.5% 1/20W 0201 |
In Stock: 0 $0.04356 |
|
RK73H1HTTC4320DKOA Speer Electronics, Inc. |
RES 432 OHM 0.5% 1/20W 0201 |
In Stock: 0 $0.04356 |