| Type | Description |
|---|---|
| Series: | RK73H |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 715 kOhms |
| Tolerance: | ±0.5% |
| Power (Watts): | 0.05W, 1/20W |
| Composition: | Thick Film |
| Features: | Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant |
| Temperature Coefficient: | ±200ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | 0201 (0603 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0201 |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Size / Dimension: | 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.010" (0.26mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
RK73H1HTTC4703DKOA Speer Electronics, Inc. |
RES 470K OHM 0.5% 1/20W 0201 |
In Stock: 0 $0.04356 |
|
RK73H1HTTC9310DKOA Speer Electronics, Inc. |
RES 931 OHM 0.5% 1/20W 0201 |
In Stock: 0 $0.04356 |
|
RK73H1HTTC6811DKOA Speer Electronics, Inc. |
RES 6.81K OHM 0.5% 1/20W 0201 |
In Stock: 0 $0.04356 |
|
RK73H1HTTC8873DKOA Speer Electronics, Inc. |
RES 887K OHM 0.5% 1/20W 0201 |
In Stock: 0 $0.04356 |
|
RK73H1HTTC2551DKOA Speer Electronics, Inc. |
RES 2.55K OHM 0.5% 1/20W 0201 |
In Stock: 0 $0.04356 |
|
RK73H1HTTC43R2DKOA Speer Electronics, Inc. |
RES 43.2 OHM 0.5% 1/20W 0201 |
In Stock: 0 $0.04356 |
|
RK73H1HTTC4533DKOA Speer Electronics, Inc. |
RES 453K OHM 0.5% 1/20W 0201 |
In Stock: 0 $0.04356 |
|
RK73H1HTTC3740DKOA Speer Electronics, Inc. |
RES 374 OHM 0.5% 1/20W 0201 |
In Stock: 0 $0.04356 |
|
RK73H1HTTC2263DKOA Speer Electronics, Inc. |
RES 226K OHM 0.5% 1/20W 0201 |
In Stock: 0 $0.04356 |
|
RK73H1HTTC9092DKOA Speer Electronics, Inc. |
RES 90.9K OHM 0.5% 1/20W 0201 |
In Stock: 0 $0.04356 |