| Type | Description |
|---|---|
| Series: | RN73R |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 3.12 kOhms |
| Tolerance: | ±0.5% |
| Power (Watts): | 0.125W, 1/8W |
| Composition: | Thin Film |
| Features: | Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant |
| Temperature Coefficient: | ±25ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | 0805 (2012 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0805 |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Size / Dimension: | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.024" (0.60mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
RN73R2ATTD7322D25KOA Speer Electronics, Inc. |
RES 73.2K OHM 0.5% 1/8W 0805 |
In Stock: 0 $0.05220 |
|
RN73R2ATTD74R1D25KOA Speer Electronics, Inc. |
RES 74.1 OHM 0.5% 1/8W 0805 |
In Stock: 0 $0.05220 |
|
RN73R2ATTD4872D25KOA Speer Electronics, Inc. |
RES 48.7K OHM 0.5% 1/8W 0805 |
In Stock: 0 $0.05220 |
|
RN73R2ATTD3923D25KOA Speer Electronics, Inc. |
RES 392K OHM 0.5% 1/8W 0805 |
In Stock: 0 $0.05220 |
|
RN73R2ATTD5232D25KOA Speer Electronics, Inc. |
RES 52.3K OHM 0.5% 1/8W 0805 |
In Stock: 0 $0.05220 |
|
RN73R2ATTD4220D25KOA Speer Electronics, Inc. |
RES 422 OHM 0.5% 1/8W 0805 |
In Stock: 0 $0.05220 |
|
RN73R2ATTD4992D25KOA Speer Electronics, Inc. |
RES 49.9K OHM 0.5% 1/8W 0805 |
In Stock: 0 $0.05220 |
|
RN73R2ATTD2872D25KOA Speer Electronics, Inc. |
RES 28.7K OHM 0.5% 1/8W 0805 |
In Stock: 0 $0.05220 |
|
RN73R2ATTD4643D25KOA Speer Electronics, Inc. |
RES 464K OHM 0.5% 1/8W 0805 |
In Stock: 0 $0.05220 |
|
RN73R2ATTD4590D25KOA Speer Electronics, Inc. |
RES 459 OHM 0.5% 1/8W 0805 |
In Stock: 0 $0.05220 |