| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Automotive, AEC-Q100 |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Obsolete |
| Applications: | Converter, USB |
| Voltage - Input: | 4.5V ~ 28V |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Output: | 5V |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Mounting Type: | Surface Mount, Wettable Flank |
| Package / Case: | 28-VFQFN Exposed Pad |
| Supplier Device Package: | 28-QFN (5x5) |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
MAX8538EEI+TG05Maxim Integrated |
INTEGRATED CIRCUIT |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
MAX8538EEI+TGC1Maxim Integrated |
INTEGRATED CIRCUIT |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
MAX8550ETI+TG104Maxim Integrated |
INTEGRATED CIRCUIT |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
MAX8571EUT+TG51Maxim Integrated |
INTEGRATED CIRCUIT |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
MAX8614BETD+TG104Maxim Integrated |
INTEGRATED CIRCUIT |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
MAX8632ETI+TG05Maxim Integrated |
INTEGRATED CIRCUIT |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
MAX8632ETI+TG104Maxim Integrated |
INTEGRATED CIRCUIT |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
MAX8632ETI+TG24Maxim Integrated |
INTEGRATED CIRCUIT |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
MAX8632ETI+TG51Maxim Integrated |
INTEGRATED CIRCUIT |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
MAX8632ETI+TGA4Maxim Integrated |
INTEGRATED CIRCUIT |
In Stock: 0 $0.00000 |