| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tube |
| Part Status: | Obsolete |
| Applications: | Converter, TFT LCD |
| Voltage - Input: | 1.8V ~ 5.5V |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Output: | 5V |
| Operating Temperature: | 0°C ~ 85°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | - |
| Supplier Device Package: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
IR3564MBTR1PBFIR (Infineon Technologies) |
IC REG CTRLR PWM 2OUT 40QFN |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
IR3564MBTRPBFIR (Infineon Technologies) |
IC REG CTRLR PWM 2OUT 40QFN |
In Stock: 0 $0.00000 |
IR3565BMTR1PBFIR (Infineon Technologies) |
IC REG CTRLR INTEL 2OUT 48QFN |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
IR3566BMTR1PBFIR (Infineon Technologies) |
IC REG CTRLR INTEL 2OUT 48QFN |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
IR3567BMTR1PBFIR (Infineon Technologies) |
IC REG CTRLR INTEL 2OUT 56QFN |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
ISL98604IRTZ-TIntersil (Renesas Electronics America) |
IC REG CTRLR/CONV 6OUT 40TQFN |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
ISL98604IRTZIntersil (Renesas Electronics America) |
IC REG CTRLR/CONV 6OUT 40TQFN |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
RT9040GQW(2)Richtek |
IC REG CONV DDR 1OUT 10WDFN |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
RT9297GQWRichtek |
IC REG CONV TFT LCD 1OUT 10WDFN |
In Stock: 0 $0.86676 |
|
![]() |
RT9731AZQW(2)Richtek |
2CH PRCSION ADJ CURRENT LMTD PWR |
In Stock: 0 $0.69155 |