| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Obsolete |
| Applications: | Converter, TFT LCD |
| Voltage - Input: | 2.7V ~ 5.5V |
| Number of Outputs: | 3 |
| Voltage - Output: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Supplier Device Package: | 16-TSSOP |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
MAX8728ETJ+TMaxim Integrated |
IC REG CONV TFT LCD 4OUT 32TQFN |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MAX8796GTJ+TG1DMaxim Integrated |
IC REG CTRLR INTEL IMVP6 32TQFN |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
CHL8326-00CRTIR (Infineon Technologies) |
IC REG CTRLR DDR 2OUT 48QFN |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
IR3541MTRPBFIR (Infineon Technologies) |
IC REG CTRLR DDR 2OUT 40QFN |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
CHL8266CRTIR (Infineon Technologies) |
IC REG CTRLR VR11.1 1OUT 48QFN |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
CHL8328-00CRTIR (Infineon Technologies) |
IC REG CTRLR DDR 2OUT 48QFN |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
IR3536MTRPBFIR (Infineon Technologies) |
IC REG CTRLR DDR 2OUT 48QFN |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
![]() |
STOD13BSTPURSTMicroelectronics |
IC DC-DC CONV DUAL AMOLED 12DFN |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
MAX15110EWP+TMaxim Integrated |
IC REG 8A STEP-DOWN WLP HC |
In Stock: 0 $0.00000 |
MAX1513AETP+TMaxim Integrated |
IC CTRLR TFT-LCD PS 20-TQFN |
In Stock: 0 $0.00000 |