| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Obsolete |
| Applications: | Converter, WCDMA |
| Voltage - Input: | 2.6V ~ 5.5V |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Output: | 0.4V ~ 3.4V |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 16-WQFN Exposed Pad |
| Supplier Device Package: | 16-TQFN (4x4) |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
MAX8805XEWEEE+TMaxim Integrated |
IC REG CONV WCDMA 1OUT 16WLP |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MAX8805XEWEBD+TMaxim Integrated |
IC PWM STEP-DN CONV 650MA 16-WLP |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MAX8805XEWEAD+TMaxim Integrated |
IC PWM STEP-DN CONV 650MA 16-WLP |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MAX8805XEWEAE+TMaxim Integrated |
IC PWM STEP-DN CONV 650MA 16-WLP |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MAX8805XEWEBC+TMaxim Integrated |
IC PWM STEP-DN CONV 650MA 16-WLP |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MAX8805XEWECC+TMaxim Integrated |
IC PWM STEP-DN CONV 650MA 16-WLP |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MAX8805XEWEBE+TMaxim Integrated |
IC PWM STEP-DN CONV 650MA 16-WLP |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MAX8805XEWEAA+TMaxim Integrated |
IC PWM STEP-DN CONV 650MA 16-WLP |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MAX8805XEWECD+TMaxim Integrated |
IC PWM STEP-DN CONV 650MA 16-WLP |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MAX8805XEWECE+TMaxim Integrated |
IC PWM STEP-DN CONV 650MA 16-WLP |
In Stock: 0 $0.00000 |