| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tube |
| Part Status: | Obsolete |
| Applications: | Converter, TFT LCD |
| Voltage - Input: | 2.6V ~ 5.5V |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Output: | 2.6V ~ 13V |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 100°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 32-WFQFN Exposed Pad |
| Supplier Device Package: | 32-TQFN (5x5) |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
MAX8805ZEWECC+TMaxim Integrated |
IC CONV STP-DN PWM 600MA 16WLP |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MAX8805ZEWECD+TMaxim Integrated |
IC CONV STP-DN PWM 600MA 16WLP |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MAX8805ZEWECE+TMaxim Integrated |
IC CONV STP-DN PWM 600MA 16WLP |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MAX8805ZEWEEE+TMaxim Integrated |
IC REG CONV WCDMA 1OUT 16WLP |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MAX8805ZEWEDD+TMaxim Integrated |
IC REG CONV WCDMA 1OUT 16WLP |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MAX8805ZEWEGG+TMaxim Integrated |
IC CONV STP-DN PWM 600MA 16WLP |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MAX8805ZEWEBE+TMaxim Integrated |
IC CONV STP-DN PWM 600MA 16WLP |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MAX17003ETJ+TMaxim Integrated |
IC REG CTRLR NOTEBK 4OUT 32TQFN |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MAX8756ETI+TMaxim Integrated |
IC REG CTRLR NOTEBK 2OUT 28TQFN |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MAX1518ETJ+TMaxim Integrated |
IC REG CONV TFT LCD 1OUT 32TQFN |
In Stock: 0 $0.00000 |