| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tube |
| Part Status: | Obsolete |
| Applications: | Converter, Car Audio System |
| Voltage - Input: | 9V ~ 16V |
| Number of Outputs: | 6 |
| Voltage - Output: | 5V, 8.3V, Adj |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | 25-Flexiwatt (Formed Leads) |
| Supplier Device Package: | 25-Flexiwatt (Vertical) |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
L6701STMicroelectronics |
IC REG CTRLR 3OUT POWERSSO-36 |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
L6713ASTMicroelectronics |
IC REG CTRLR VR10 3OUT 64TQFP |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
L6731BSTMicroelectronics |
IC REG CTRLR DDR 1OUT 16HTSSOP |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
TPS5102IDBTRG4Texas Instruments |
IC REG CTRLR NOTEBK 2OUT 30TSSOP |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
TPS54680QPWPRQ1Texas Instruments |
IC REG CONV 1OUT 28HTSSOP |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
TPS54872PWPRG4Texas Instruments |
IC REG CONV DDR 1OUT 28HTSSOP |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
TPS56100PWPRTexas Instruments |
IC REG CTRLR 1OUT 28HTSSOP |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
TPS56100PWPRG4Texas Instruments |
IC REG CTRLR 1OUT 28HTSSOP |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
TPS5625PWPG4Texas Instruments |
IC REG CTRLR DSP 1OUT 28HTSSOP |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
TPS65110RGEG3Texas Instruments |
IC REG CHRG PUMP LTPS 3OUT 24QFN |
In Stock: 0 $0.00000 |