| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Obsolete |
| Applications: | Converter, LCD |
| Voltage - Input: | 6V ~ 13.2V |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Output: | 3.3V, 2V ~ 3.6V |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 16-WQFN Exposed Pad |
| Supplier Device Package: | 16-TQFN (4x4) |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
A8287SLBTR-TAllegro MicroSystems |
IC REG CONV RECVRS 1OUT 24SOIC |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MAX1545ETL+Maxim Integrated |
IC QUICK-PWM DUAL-PHASE 40-TQFN |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MAX1518BETJ+Maxim Integrated |
IC REG CONV TFT LCD 1OUT 32TQFN |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MAX1542ETP+Maxim Integrated |
IC REG CTRLR TFT 2OUT 20TQFN |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MAX1544ETL+TMaxim Integrated |
IC REG CTRLR MULTIPH 1OUT 40TQFN |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MAX1545ETL+TMaxim Integrated |
IC QUICK-PWM DUAL-PHASE 40-TQFN |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MAX1542ETP+TMaxim Integrated |
IC REG CTRLR TFT 2OUT 20TQFN |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MAX1567ETL+TMaxim Integrated |
IC REG CTLR DGTL CAM 7OUT 40TQFN |
In Stock: 0 $3.57500 |
|
MAX1518BETJ+TMaxim Integrated |
IC REG CONV TFT LCD 1OUT 32TQFN |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MAX1513ETP+TMaxim Integrated |
IC REG CTRLR TFT 5OUT 20TQFN |
In Stock: 0 $0.00000 |