| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Obsolete |
| Output: | I²C |
| Resolution (Bits): | 14 b |
| Features: | Gain Control, Interrupt, Programmable Resolution, Sleep Mode |
| Voltage - Supply: | 2.7 V ~ 5.5 V |
| Current - Supply (Max): | 30µA @ 3.3V |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Package / Case: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
AS73210ams |
XYZ COLOR SENSOR SMD QFN16 PKG |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
![]() |
BH1747NUC-E2ROHM Semiconductor |
DIGITAL 16BIT SERIAL OUTPUT TYPE |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
TCS37903FNams |
IC COLOR CONV LIGHT-DGTL 6ODFN |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
TMD37903ams |
IC COLOR SENSE MODULE MOD8 |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
TMD37901ams |
IC COLOR SENSE MODULE MOD8 |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
TCS34901FNams |
IC COLOR CONV LIGHT-DGTL 6ODFN |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
TCS39903FNams |
IC COLOR CONV LIGHT-DGTL 6ODFN |
In Stock: 0 $0.00000 |