| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Obsolete |
| Output: | I²C |
| Resolution (Bits): | 10 b |
| Features: | Gain Control |
| Voltage - Supply: | 2.5 V ~ 3.6 V |
| Current - Supply (Max): | 5mA @ 2.6V |
| Operating Temperature: | 0°C ~ 70°C |
| Package / Case: | 12-SMD Module |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
MAX44006EDT+TMaxim Integrated |
IC AMBIENT/PROXIMITY SENS UTDFN |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
MAX44006GDT+TMaxim Integrated |
IC AMBIENT/PROXIMITY SENS TDFN |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
MAX44008EDT+TMaxim Integrated |
IC AMBIENT/PROXIMITY SENS TDFN |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
MAX44008GDT+TMaxim Integrated |
IC AMBIENT/PROXIMITY SENS TDFN |
In Stock: 0 $0.00000 |
TCS3210D-TRams |
IC COLOR SENSOR LIGHT-FREQ 8SOIC |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
![]() |
TCS3404CSams |
IC COLOR SENSOR DGTL 6CHIPSCALE |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
TCS3404FNams |
IC COLOR SENSOR DGTL PROGR 6-DFN |
In Stock: 0 $0.00000 |
TCS3413CSams |
IC COLOR SENSOR DGTL 6CHIPSCALE |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
TCS3414CSams |
IC COLOR SENSOR DGTL 6CHIPSCALE |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
TCS3414FNams |
IC COLOR SENSOR DGTL PROGR 6-DFN |
In Stock: 0 $0.00000 |