| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Box |
| Part Status: | Active |
| Output: | NPN, PNP |
| Resolution (Bits): | - |
| Features: | - |
| Voltage - Supply: | 10 V ~ 36.0 V |
| Current - Supply (Max): | 50mA |
| Operating Temperature: | -25°C ~ 60°C |
| Package / Case: | Module |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
E3MC-A11Omron Automation & Safety Services |
RGB BUILT-IN AMP NPN OUTPUT TYP |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
E3MC-A41Omron Automation & Safety Services |
RGB BUILT-IN AMP PNP OUTPUT TYP |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
E3MC-A81Omron Automation & Safety Services |
ANALOG COLOR SENSOR |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
E3MC-MA11-NROmron Automation & Safety Services |
RGB BUILT-IN APM NPN 4 OUTPUT |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
E3MC-MA41Omron Automation & Safety Services |
RGB BUILT-IN AMP PNP 4 OUTPUT |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
E3MC-MX11Omron Automation & Safety Services |
RGB FIBER OPTIC NPN 4 OUTPUT |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
E3MC-MX41Omron Automation & Safety Services |
RGB FIBER OPTIC PNP 4 OUTPUT |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
E3MC-MY11Omron Automation & Safety Services |
COLOR 4-CHANNEL GP FIBER NPN |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
E3MC-MY41Omron Automation & Safety Services |
COLOR 4-CHANNEL GP FIBER PNP |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
E3MC-X11Omron Automation & Safety Services |
RGB FIBER OPTIC TYPE NPN OUTPUT |
In Stock: 0 $0.00000 |