| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CW |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 250 Ohms |
| Tolerance: | ±5% |
| Power (Watts): | 3.25W |
| Composition: | Wirewound |
| Features: | Moisture Resistant |
| Temperature Coefficient: | ±30ppm/°C |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 350°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.218" Dia x 0.500" L (5.54mm x 12.70mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
CW02C300R0JE70Vishay / Dale |
RES 300 OHM 3.25W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.37373 |
|
CW02C30R00JE70Vishay / Dale |
RES 30 OHM 3.25W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.37373 |
|
CW02C330R0JE70Vishay / Dale |
RES 330 OHM 3.25W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.37373 |
|
CW02C350R0JE70Vishay / Dale |
RES 350 OHM 3.25W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.37373 |
|
CW02C35R00JE70Vishay / Dale |
RES 35 OHM 3.25W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.37373 |
|
CW02C390R0JE70Vishay / Dale |
RES 390 OHM 3.25W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.37373 |
|
CW02C3R000JE70Vishay / Dale |
RES 3 OHM 3.25W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.37373 |
|
CW02C470R0JE70Vishay / Dale |
RES 470 OHM 3.25W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.37373 |
|
CW02C4R000JE70Vishay / Dale |
RES 4 OHM 3.25W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.37373 |
|
CW02C820R0JE70Vishay / Dale |
RES 820 OHM 3.25W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.37373 |