| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CW |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 820 Ohms |
| Tolerance: | ±5% |
| Power (Watts): | 3.25W |
| Composition: | Wirewound |
| Features: | Moisture Resistant |
| Temperature Coefficient: | ±30ppm/°C |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 350°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.218" Dia x 0.500" L (5.54mm x 12.70mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
CW02C82R00JE70Vishay / Dale |
RES 82 OHM 3.25W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.37373 |
|
RL07S395JR36Vishay / Dale |
RES 3.9M OHM 1/4W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.37373 |
|
RL07S275JR36Vishay / Dale |
RES 2.7M OHM 1/4W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.37373 |
|
CMF072M0000GNRE80Vishay / Dale |
RES 2M OHM 1/2W 2% AXIAL |
In Stock: 0 $0.37373 |
|
CMF072M7000GNRE80Vishay / Dale |
RES 2.7M OHM 1/2W 2% AXIAL |
In Stock: 0 $0.37373 |
|
CMF551M2000FKEA70Vishay / Dale |
RES 1.2M OHM 1/2W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.37506 |
|
CMF551M2000FKRE70Vishay / Dale |
RES 1.2M OHM 1/2W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.37506 |
|
CMF552M2000FKEA70Vishay / Dale |
RES 2.2M OHM 1/2W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.37506 |
|
CMF552M2000FKRE70Vishay / Dale |
RES 2.2M OHM 1/2W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.37506 |
|
CMF553M0000FKEA70Vishay / Dale |
RES 3M OHM 1/2W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.37506 |