| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CW |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 10 Ohms |
| Tolerance: | ±5% |
| Power (Watts): | 3.25W |
| Composition: | Wirewound |
| Features: | Moisture Resistant |
| Temperature Coefficient: | ±30ppm/°C |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 350°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.218" Dia x 0.500" L (5.54mm x 12.70mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
CW02C120R0JE70Vishay / Dale |
RES 120 OHM 3.25W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.37373 |
|
CW02C180R0JE70Vishay / Dale |
RES 180 OHM 3.25W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.37373 |
|
CW02C18R00JE70Vishay / Dale |
RES 18 OHM 3.25W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.37373 |
|
CW02C1K000JE70Vishay / Dale |
RES 1K OHM 3.25W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.37373 |
|
CW02C1R000JE70Vishay / Dale |
RES 1 OHM 3.25W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.37373 |
|
CW02C1R500JE70Vishay / Dale |
RES 1.5 OHM 3.25W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.37373 |
|
CW02C200R0JE70Vishay / Dale |
RES 200 OHM 3.25W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.37373 |
|
CW02C20R00JE70Vishay / Dale |
RES 20 OHM 3.25W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.37373 |
|
CW02C250R0JE70Vishay / Dale |
RES 250 OHM 3.25W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.37373 |
|
CW02C300R0JE70Vishay / Dale |
RES 300 OHM 3.25W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.37373 |