| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CW |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 75 Ohms |
| Tolerance: | ±5% |
| Power (Watts): | 3.75W |
| Composition: | Wirewound |
| Features: | Moisture Resistant |
| Temperature Coefficient: | ±30ppm/°C |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 350°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.188" Dia x 0.562" L (4.78mm x 14.27mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
CW02B800R0JE70Vishay / Dale |
RES 800 OHM 3.75W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.37373 |
|
CW02B820R0JE70Vishay / Dale |
RES 820 OHM 3.75W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.37373 |
|
CW02B82R00JE70Vishay / Dale |
RES 82 OHM 3.75W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.37373 |
|
CW02B900R0JE70Vishay / Dale |
RES 900 OHM 3.75W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.37373 |
|
CW02C10R00JE70Vishay / Dale |
RES 10 OHM 3.25W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.37373 |
|
CW02C120R0JE70Vishay / Dale |
RES 120 OHM 3.25W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.37373 |
|
CW02C180R0JE70Vishay / Dale |
RES 180 OHM 3.25W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.37373 |
|
CW02C18R00JE70Vishay / Dale |
RES 18 OHM 3.25W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.37373 |
|
CW02C1K000JE70Vishay / Dale |
RES 1K OHM 3.25W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.37373 |
|
CW02C1R000JE70Vishay / Dale |
RES 1 OHM 3.25W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.37373 |