| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CA |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 250 mOhms |
| Tolerance: | ±5% |
| Power (Watts): | 3.47W |
| Composition: | Wirewound |
| Features: | - |
| Temperature Coefficient: | ±600ppm/°C |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 275°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.140" Dia x 0.894" L (3.56mm x 22.71mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
ERL07100K00GKEB500Vishay / Dale |
ERL-07-500 100K 2% T-1 EB E3 |
In Stock: 0 $0.36974 |
![]() |
ERL073K6000GKEB500Vishay / Dale |
ERL-07-500 3.6K 2% T-1 EB E3 |
In Stock: 0 $0.36974 |
![]() |
ERL072K7000GKEB500Vishay / Dale |
ERL-07-500 2.7K 2% T-1 EB E3 |
In Stock: 0 $0.36974 |
![]() |
ERL073K3000GKEB500Vishay / Dale |
ERL-07-500 3.3K 2% T-1 EB E3 |
In Stock: 0 $0.36974 |
![]() |
ERL0710K000GKEB500Vishay / Dale |
ERL-07-500 10K 2% T-1 EB E3 |
In Stock: 0 $0.36974 |
![]() |
ERL0791K000GKEB500Vishay / Dale |
ERL-07-500 91K 2% T-1 EB E3 |
In Stock: 0 $0.36974 |
![]() |
ERL07680R00GKEB500Vishay / Dale |
ERL-07-500 680 2% T-1 EB E3 |
In Stock: 0 $0.36974 |
![]() |
ERL0739R000GKEB500Vishay / Dale |
ERL-07-500 39 2% T-1 EB E3 |
In Stock: 0 $0.36974 |
![]() |
ERL0716K000GKEB500Vishay / Dale |
ERL-07-500 16K 2% T-1 EB E3 |
In Stock: 0 $0.36974 |
![]() |
ERL0739K000GKEB500Vishay / Dale |
ERL-07-500 39K 2% T-1 EB E3 |
In Stock: 0 $0.36974 |