| Type | Description |
|---|---|
| Series: | ERL |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 3.6 kOhms |
| Tolerance: | ±2% |
| Power (Watts): | 0.25W, 1/4W |
| Composition: | Metal Film |
| Features: | Moisture Resistant |
| Temperature Coefficient: | ±100ppm/°C |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 175°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
ERL072K7000GKEB500Vishay / Dale |
ERL-07-500 2.7K 2% T-1 EB E3 |
In Stock: 0 $0.36974 |
![]() |
ERL073K3000GKEB500Vishay / Dale |
ERL-07-500 3.3K 2% T-1 EB E3 |
In Stock: 0 $0.36974 |
![]() |
ERL0710K000GKEB500Vishay / Dale |
ERL-07-500 10K 2% T-1 EB E3 |
In Stock: 0 $0.36974 |
![]() |
ERL0791K000GKEB500Vishay / Dale |
ERL-07-500 91K 2% T-1 EB E3 |
In Stock: 0 $0.36974 |
![]() |
ERL07680R00GKEB500Vishay / Dale |
ERL-07-500 680 2% T-1 EB E3 |
In Stock: 0 $0.36974 |
![]() |
ERL0739R000GKEB500Vishay / Dale |
ERL-07-500 39 2% T-1 EB E3 |
In Stock: 0 $0.36974 |
![]() |
ERL0716K000GKEB500Vishay / Dale |
ERL-07-500 16K 2% T-1 EB E3 |
In Stock: 0 $0.36974 |
![]() |
ERL0739K000GKEB500Vishay / Dale |
ERL-07-500 39K 2% T-1 EB E3 |
In Stock: 0 $0.36974 |
![]() |
ERL0718R000GKEB500Vishay / Dale |
ERL-07-500 18 2% T-1 EB E3 |
In Stock: 0 $0.36974 |
![]() |
ERL073K0000GKEB500Vishay / Dale |
ERL-07-500 3K 2% T-1 EB E3 |
In Stock: 0 $0.36974 |