| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CMF |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 2 kOhms |
| Tolerance: | ±1% |
| Power (Watts): | 1W |
| Composition: | Metal Film |
| Features: | Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety |
| Temperature Coefficient: | ±100ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 175°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
CA5100R3300JE70Vishay / Dale |
RES 0.33 OHM 5W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.36575 |
![]() |
CA5100120R0JE70Vishay / Dale |
RES 120 OHM 5W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.36575 |
CPF14R7500FKEE6Vishay / Dale |
RESISTOR METAL FILM 1W 4.75 OHM |
In Stock: 0 $0.36708 |
|
![]() |
CA5055680R0KS70Vishay / Dale |
RES 680 OHM 2.75W 10% AXIAL |
In Stock: 0 $0.36708 |
![]() |
CA506010R00KS70Vishay / Dale |
RES 10 OHM 3W 10% AXIAL |
In Stock: 0 $0.36708 |
RN50C1203FBSLVishay / Dale |
RES 120K OHM 1/20W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.36974 |
|
![]() |
CA4080150R0JS70Vishay / Dale |
RES 150 OHM 3.2W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.36974 |
![]() |
CA408082R00JS70Vishay / Dale |
RES 82 OHM 3.2W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.36974 |
![]() |
CA4087R2500JS70Vishay / Dale |
RES 0.25 OHM 3.47W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.36974 |
![]() |
ERL07100K00GKEB500Vishay / Dale |
ERL-07-500 100K 2% T-1 EB E3 |
In Stock: 0 $0.36974 |