| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CMF |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 5.11 MOhms |
| Tolerance: | ±1% |
| Power (Watts): | 0.5W, 1/2W |
| Composition: | Metal Film |
| Features: | Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety |
| Temperature Coefficient: | ±100ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 175°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
CMF555M2300FKEAVishay / Dale |
RES 5.23M OHM 1/2W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.36442 |
|
CMF555M2300FKREVishay / Dale |
RES 5.23M OHM 1/2W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.36442 |
|
CMF555M6200FKEAVishay / Dale |
RES 5.62M OHM 1/2W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.36442 |
|
CMF555M6200FKREVishay / Dale |
RES 5.62M OHM 1/2W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.36442 |
|
CMF602K0000FKRE64Vishay / Dale |
RES 2K OHM 1W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.36575 |
|
![]() |
CA5100R3300JE70Vishay / Dale |
RES 0.33 OHM 5W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.36575 |
![]() |
CA5100120R0JE70Vishay / Dale |
RES 120 OHM 5W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.36575 |
CPF14R7500FKEE6Vishay / Dale |
RESISTOR METAL FILM 1W 4.75 OHM |
In Stock: 0 $0.36708 |
|
![]() |
CA5055680R0KS70Vishay / Dale |
RES 680 OHM 2.75W 10% AXIAL |
In Stock: 0 $0.36708 |
![]() |
CA506010R00KS70Vishay / Dale |
RES 10 OHM 3W 10% AXIAL |
In Stock: 0 $0.36708 |