| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CMF |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 15 Ohms |
| Tolerance: | ±1% |
| Power (Watts): | 1.5W |
| Composition: | Metal Film |
| Features: | Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety |
| Temperature Coefficient: | ±100ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 175°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
CA0001R1000JS70Vishay / Dale |
RES 0.1 OHM 1W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.35910 |
|
CA0001R1100JS70Vishay / Dale |
RES 0.11 OHM 1W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.35910 |
|
CA0001R3000JS70Vishay / Dale |
RES 0.3 OHM 1W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.35910 |
|
CA0001R4700JS70Vishay / Dale |
RES 0.47 OHM 1W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.35910 |
|
CA0002100R0JS70Vishay / Dale |
RES 100 OHM 2W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.35910 |
|
CA000210R00JS70Vishay / Dale |
RES 10 OHM 2W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.35910 |
|
CA0002150R0JS70Vishay / Dale |
RES 150 OHM 2W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.35910 |
|
CA000218R00JS70Vishay / Dale |
RES 18 OHM 2W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.35910 |
|
CA00021K000JS70Vishay / Dale |
RES 1K OHM 2W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.35910 |
|
CA00021K500JS70Vishay / Dale |
RES 1.5K OHM 2W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.35910 |