| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CA |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 100 mOhms |
| Tolerance: | ±5% |
| Power (Watts): | 1W |
| Composition: | Wirewound |
| Features: | - |
| Temperature Coefficient: | ±600ppm/°C |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 275°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.170" Dia x 0.460" L (4.32mm x 11.68mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
CA0001R1100JS70Vishay / Dale |
RES 0.11 OHM 1W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.35910 |
|
CA0001R3000JS70Vishay / Dale |
RES 0.3 OHM 1W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.35910 |
|
CA0001R4700JS70Vishay / Dale |
RES 0.47 OHM 1W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.35910 |
|
CA0002100R0JS70Vishay / Dale |
RES 100 OHM 2W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.35910 |
|
CA000210R00JS70Vishay / Dale |
RES 10 OHM 2W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.35910 |
|
CA0002150R0JS70Vishay / Dale |
RES 150 OHM 2W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.35910 |
|
CA000218R00JS70Vishay / Dale |
RES 18 OHM 2W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.35910 |
|
CA00021K000JS70Vishay / Dale |
RES 1K OHM 2W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.35910 |
|
CA00021K500JS70Vishay / Dale |
RES 1.5K OHM 2W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.35910 |
|
CA00021R000JS70Vishay / Dale |
RES 1 OHM 2W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.35910 |