| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Military, MIL-PRF-39017/01, RLR07 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 205 Ohms |
| Tolerance: | ±1% |
| Power (Watts): | 0.25W, 1/4W |
| Composition: | Metal Film |
| Features: | Military, Moisture Resistant, Weldable |
| Temperature Coefficient: | ±100ppm/°C |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 150°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | M (1%) |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
RLR07C2371FRR36Vishay / Dale |
ERL-07 2.37K 1% T-1 RLR07C2371FR |
In Stock: 0 $0.35644 |
|
RLR07C4530FRR36Vishay / Dale |
ERL-07 453 1% T-1 RLR07C4530FR R |
In Stock: 0 $0.35644 |
|
RLR07C46R4FRR36Vishay / Dale |
ERL-07 46.4 1% T-1 RLR07C46R4FR |
In Stock: 0 $0.35644 |
|
RLR07C7500FMR36Vishay / Dale |
ERL-07 750 1% T-1 RLR07C7500FM R |
In Stock: 0 $0.35644 |
|
RLR07C9531FRR36Vishay / Dale |
ERL-07 9.53K 1% T-1 RLR07C9531FR |
In Stock: 0 $0.35644 |
|
RLR07C75R0FRR36Vishay / Dale |
ERL-07 75 1% T-1 RLR07C75R0FR R3 |
In Stock: 0 $0.35644 |
|
RLR07C2051FRR36Vishay / Dale |
ERL-07 2.05K 1% T-1 RLR07C2051FR |
In Stock: 0 $0.35644 |
|
RLR07C6042FSS20Vishay / Dale |
ERL-07 60.4K 1% T-1 RLR07C6042FS |
In Stock: 0 $0.35644 |
|
RLR07C7152FRR36Vishay / Dale |
ERL-07 71.5K 1% T-1 RLR07C7152FR |
In Stock: 0 $0.35644 |
|
RLR07C4991FRR36Vishay / Dale |
ERL-07 4.99K 1% T-1 RLR07C4991FR |
In Stock: 0 $0.35644 |