| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Military, MIL-PRF-39017/01, RLR07 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 71.5 kOhms |
| Tolerance: | ±1% |
| Power (Watts): | 0.25W, 1/4W |
| Composition: | Metal Film |
| Features: | Military, Moisture Resistant, Weldable |
| Temperature Coefficient: | ±100ppm/°C |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 150°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | R (0.01%) |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
RLR07C4991FRR36Vishay / Dale |
ERL-07 4.99K 1% T-1 RLR07C4991FR |
In Stock: 0 $0.35644 |
|
RLR07C3651FRR36Vishay / Dale |
ERL-07 3.65K 1% T-1 RLR07C3651FR |
In Stock: 0 $0.35644 |
|
RLR07C3240FRR36Vishay / Dale |
ERL-07 324 1% T-1 RLR07C3240FR R |
In Stock: 0 $0.35644 |
|
RLR07C9311FRR36Vishay / Dale |
ERL-07 9.31K 1% T-1 RLR07C9311FR |
In Stock: 0 $0.35644 |
|
RLR07C2211FSS20Vishay / Dale |
ERL-07 2.21K 1% T-1 RLR07C2211FS |
In Stock: 0 $0.35644 |
|
RLR07C2323FRR36Vishay / Dale |
ERL-07 232K 1% T-1 RLR07C2323FR |
In Stock: 0 $0.35644 |
|
RLR07C61R9FRR36Vishay / Dale |
ERL-07 61.9 1% T-1 RLR07C61R9FR |
In Stock: 0 $0.35644 |
|
RLR07C4750FMR36Vishay / Dale |
ERL-07 475 1% T-1 RLR07C4750FM R |
In Stock: 0 $0.35644 |
|
RLR07C4023FMR36Vishay / Dale |
ERL-07 402K 1% T-1 RLR07C4023FM |
In Stock: 0 $0.35644 |
|
RLR07C1000FSK36Vishay / Dale |
ERL-07 100 1% T-1 RLR07C1000FS K |
In Stock: 0 $0.35644 |