| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Military, MIL-PRF-39017/01, RLR07 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 2.37 kOhms |
| Tolerance: | ±1% |
| Power (Watts): | 0.25W, 1/4W |
| Composition: | Metal Film |
| Features: | Military, Moisture Resistant, Weldable |
| Temperature Coefficient: | ±100ppm/°C |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 150°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | P (0.1%) |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
RLR07C5110FSK36Vishay / Dale |
ERL-07 511 1% T-1 RLR07C5110FS K |
In Stock: 0 $0.35644 |
|
RLR07C2263FMR36Vishay / Dale |
ERL-07 226K 1% T-1 RLR07C2263FM |
In Stock: 0 $0.35644 |
|
RLR07C2552FRR36Vishay / Dale |
ERL-07 25.5K 1% T-1 RLR07C2552FR |
In Stock: 0 $0.35644 |
|
RLR07C1211FSS20Vishay / Dale |
ERL-07 1.21K 1% T-1 RLR07C1211FS |
In Stock: 0 $0.35644 |
|
RLR07C4321FMR36Vishay / Dale |
ERL-07 4.32K 1% T-1 RLR07C4321FM |
In Stock: 0 $0.35644 |
|
RLR07C28R7FSR36Vishay / Dale |
ERL-07 28.7 1% T-1 RLR07C28R7FS |
In Stock: 0 $0.35644 |
|
RLR07C2050FMR36Vishay / Dale |
ERL-07 205 1% T-1 RLR07C2050FM R |
In Stock: 0 $0.35644 |
|
RLR07C2371FRR36Vishay / Dale |
ERL-07 2.37K 1% T-1 RLR07C2371FR |
In Stock: 0 $0.35644 |
|
RLR07C4530FRR36Vishay / Dale |
ERL-07 453 1% T-1 RLR07C4530FR R |
In Stock: 0 $0.35644 |
|
RLR07C46R4FRR36Vishay / Dale |
ERL-07 46.4 1% T-1 RLR07C46R4FR |
In Stock: 0 $0.35644 |