| Type | Description |
|---|---|
| Series: | ERL |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 100 Ohms |
| Tolerance: | ±1% |
| Power (Watts): | 0.25W, 1/4W |
| Composition: | Metal Film |
| Features: | Moisture Resistant |
| Temperature Coefficient: | ±100ppm/°C |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 175°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
ERL076K3400FKEA500Vishay / Dale |
ERL-07-500 6.34K 1% T-1 EA E3 |
In Stock: 0 $0.35644 |
![]() |
ERL07392R00FKEA500Vishay / Dale |
ERL-07-500 392 1% T-1 EA E3 |
In Stock: 0 $0.35644 |
![]() |
ERL07200R00FKEA500Vishay / Dale |
ERL-07-500 200 1% T-1 EA E3 |
In Stock: 0 $0.35644 |
![]() |
ERL072K2100FKEA500Vishay / Dale |
ERL-07-500 2.21K 1% T-1 EA E3 |
In Stock: 0 $0.35644 |
![]() |
ERL07665R00FKEA500Vishay / Dale |
ERL-07-500 665 1% T-1 EA E3 |
In Stock: 0 $0.35644 |
![]() |
ERL07187R00FKEA500Vishay / Dale |
ERL-07-500 187 1% T-1 EA E3 |
In Stock: 0 $0.35644 |
![]() |
ERL072K2600FKEA500Vishay / Dale |
ERL-07-500 2.26K 1% T-1 EA E3 |
In Stock: 0 $0.35644 |
![]() |
ERL072K7400FKEA500Vishay / Dale |
ERL-07-500 2.74K 1% T-1 EA E3 |
In Stock: 0 $0.35644 |
![]() |
ERL0721R500FKEA500Vishay / Dale |
ERL-07-500 21.5 1% T-1 EA E3 |
In Stock: 0 $0.35644 |
![]() |
ERL072K4900FKEA500Vishay / Dale |
ERL-07-500 2.49K 1% T-1 EA E3 |
In Stock: 0 $0.35644 |