| Type | Description |
|---|---|
| Series: | ERL |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 21.5 Ohms |
| Tolerance: | ±1% |
| Power (Watts): | 0.25W, 1/4W |
| Composition: | Metal Film |
| Features: | Moisture Resistant |
| Temperature Coefficient: | ±100ppm/°C |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 175°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
ERL072K4900FKEA500Vishay / Dale |
ERL-07-500 2.49K 1% T-1 EA E3 |
In Stock: 0 $0.35644 |
![]() |
ERL072K5500FKEA500Vishay / Dale |
ERL-07-500 2.55K 1% T-1 EA E3 |
In Stock: 0 $0.35644 |
![]() |
ERL072K0000FKEA500Vishay / Dale |
ERL-07-500 2K 1% T-1 EA E3 |
In Stock: 0 $0.35644 |
![]() |
ERL0720R000FKEA500Vishay / Dale |
ERL-07-500 20 1% T-1 EA E3 |
In Stock: 0 $0.35644 |
![]() |
ERL0710K700FKEA500Vishay / Dale |
ERL-07-500 10.7K 1% T-1 EA E3 |
In Stock: 0 $0.35644 |
![]() |
ERL072K9400FKEA500Vishay / Dale |
ERL-07-500 2.94K 1% T-1 EA E3 |
In Stock: 0 $0.35644 |
![]() |
ERL0795K300FKEA500Vishay / Dale |
ERL-07-500 95.3K 1% T-1 EA E3 |
In Stock: 0 $0.35644 |
![]() |
ERL07215K00FKEA500Vishay / Dale |
ERL-07-500 215K 1% T-1 EA E3 |
In Stock: 0 $0.35644 |
![]() |
ERL0795R300FKEA500Vishay / Dale |
ERL-07-500 95.3 1% T-1 EA E3 |
In Stock: 0 $0.35644 |
![]() |
ERL0738K300FKEA500Vishay / Dale |
ERL-07-500 38.3K 1% T-1 EA E3 |
In Stock: 0 $0.35644 |