| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CMF |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 681 kOhms |
| Tolerance: | ±1% |
| Power (Watts): | 1.5W |
| Composition: | Metal Film |
| Features: | Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety |
| Temperature Coefficient: | ±50ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 175°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
CMF6586K600FHEBVishay / Dale |
RES 86.6K OHM 1.5W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.32400 |
|
CMF6586K600FHR6Vishay / Dale |
RES 86.6K OHM 1.5W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.32400 |
|
CMF65182R00FHEBVishay / Dale |
RES 182 OHM 1.5W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.32400 |
|
![]() |
CA40503R000KS70Vishay / Dale |
RES 3 OHM 2W 10% AXIAL |
In Stock: 0 $0.32400 |
![]() |
CA4054R1000KS70Vishay / Dale |
RES 0.1 OHM 2.16W 10% AXIAL |
In Stock: 0 $0.32400 |
![]() |
CA4057110R0KS70Vishay / Dale |
RES 110 OHM 2.28W 10% AXIAL |
In Stock: 0 $0.32400 |
SR3R0250FE66Vishay / Dale |
RES 0.025 OHM 1% 3W RADIAL |
In Stock: 0 $0.33200 |
|
SR3R0140FE66Vishay / Dale |
RES 0.014 OHM 1% 3W RADIAL |
In Stock: 0 $0.33200 |
|
CMF608K6600FEEA70Vishay / Dale |
RES 8.66K OHM 1W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.33383 |
|
CMF608K6600FERE70Vishay / Dale |
RES 8.66K OHM 1W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.33383 |