| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CMF |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 8.66 kOhms |
| Tolerance: | ±1% |
| Power (Watts): | 1W |
| Composition: | Metal Film |
| Features: | Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety |
| Temperature Coefficient: | ±25ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 175°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
CMF608K6600FERE70Vishay / Dale |
RES 8.66K OHM 1W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.33383 |
|
CMF60237R00FERE70Vishay / Dale |
RES 237 OHM 1W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.33383 |
|
RLR07C1101GPR36Vishay / Dale |
RES 1.1K OHM 2% 1/4W AXIAL |
In Stock: 0 $0.33516 |
|
RLR07C1101GRR36Vishay / Dale |
RES 1.1K OHM 2% 1/4W AXIAL |
In Stock: 0 $0.33516 |
|
RLR07C1101GSR36Vishay / Dale |
RES 1.1K OHM 2% 1/4W AXIAL |
In Stock: 0 $0.33516 |
|
RLR07C1201GRR36Vishay / Dale |
RES 1.2K OHM 2% 1/4W AXIAL |
In Stock: 0 $0.33516 |
|
RLR07C1201GSR36Vishay / Dale |
RES 1.2K OHM 2% 1/4W AXIAL |
In Stock: 0 $0.33516 |
|
RLR07C1301GRR36Vishay / Dale |
RES 1.3K OHM 2% 1/4W AXIAL |
In Stock: 0 $0.33516 |
|
RLR07C1301GSR36Vishay / Dale |
RES 1.3K OHM 2% 1/4W AXIAL |
In Stock: 0 $0.33516 |
|
RLR07C1501GMR36Vishay / Dale |
RES 1.5K OHM 2% 1/4W AXIAL |
In Stock: 0 $0.33516 |