| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Military, MIL-R-10509/2, RN65 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 13.3 kOhms |
| Tolerance: | ±1% |
| Power (Watts): | 0.5W, 1/2W |
| Composition: | Metal Film |
| Features: | Flame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety |
| Temperature Coefficient: | ±50ppm/°C |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 175°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
RN65C1330FRE6Vishay / Dale |
RES 133 OHM 1/2W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.32400 |
|
RN65C1372FRE6Vishay / Dale |
RES 13.7K OHM 1/2W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.32400 |
|
RN65C1371FRE6Vishay / Dale |
RES 1.37K OHM 1/2W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.32400 |
|
RN65C1333FRE6Vishay / Dale |
RES 133K OHM 1/2W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.32400 |
|
RN65C1101FRE6Vishay / Dale |
RES 1.1K OHM 1/2W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.32400 |
|
RN65C1100FRE6Vishay / Dale |
RES 110 OHM 1/2W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.32400 |
|
RN65C1102FRE6Vishay / Dale |
RES 11K OHM 1/2W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.32400 |
|
RN65C1103FRE6Vishay / Dale |
RES 110K OHM 1/2W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.32400 |
|
RN65C1072FRE6Vishay / Dale |
RES 10.7K OHM 1/2W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.32400 |
|
RN65C1070FRE6Vishay / Dale |
RES 107 OHM 1/2W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.32400 |