| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Military, MIL-R-10509/2, RN65 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 110 kOhms |
| Tolerance: | ±1% |
| Power (Watts): | 0.5W, 1/2W |
| Composition: | Metal Film |
| Features: | Flame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety |
| Temperature Coefficient: | ±50ppm/°C |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 175°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
RN65C1072FRE6Vishay / Dale |
RES 10.7K OHM 1/2W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.32400 |
|
RN65C1070FRE6Vishay / Dale |
RES 107 OHM 1/2W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.32400 |
|
RN65C10R0FRE6Vishay / Dale |
RES 10 OHM 1/2W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.32400 |
|
RN65C1073FRE6Vishay / Dale |
RES 107K OHM 1/2W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.32400 |
|
RN65C1201FB14Vishay / Dale |
RES 1.2K OHM 1/2W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.32400 |
|
RN65C1182FRE6Vishay / Dale |
RES 11.8K OHM 1/2W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.32400 |
|
RN65C1200FB14Vishay / Dale |
RES 120 OHM 1/2W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.32400 |
|
RN65C1201FRE6Vishay / Dale |
RES 1.2K OHM 1/2W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.32400 |
|
RN65C1130FRE6Vishay / Dale |
RES 113 OHM 1/2W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.32400 |
|
RN65C1132FRE6Vishay / Dale |
RES 11.3K OHM 1/2W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.32400 |