| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Military, MIL-PRF-22684/02, RL20 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 24 kOhms |
| Tolerance: | ±2% |
| Power (Watts): | 0.5W, 1/2W |
| Composition: | Metal Film |
| Features: | Flame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety |
| Temperature Coefficient: | ±200ppm/°C |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 175°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.145" Dia x 0.375" L (3.68mm x 9.53mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
RL20S623GRE6Vishay / Dale |
RES 62K OHM 1/2W 2% AXIAL |
In Stock: 0 $0.15546 |
|
RL20S622GRE6Vishay / Dale |
RES 6.2K OHM 1/2W 2% AXIAL |
In Stock: 0 $0.15546 |
|
RL20S912GRE6Vishay / Dale |
RES 9.1K OHM 1/2W 2% AXIAL |
In Stock: 0 $0.15546 |
|
RL20S680GRE6Vishay / Dale |
RES 68 OHM 1/2W 2% AXIAL |
In Stock: 0 $0.15546 |
|
RL20S681GRE6Vishay / Dale |
RES 680 OHM 1/2W 2% AXIAL |
In Stock: 0 $0.15546 |
|
RL20S911GRE6Vishay / Dale |
RES 910 OHM 1/2W 2% AXIAL |
In Stock: 0 $0.15546 |
|
RL20S910GRE6Vishay / Dale |
RES 91 OHM 1/2W 2% AXIAL |
In Stock: 0 $0.15546 |
|
RL20S910JRE6Vishay / Dale |
RES 91 OHM 1/2W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.15546 |
|
RL20S823GRE6Vishay / Dale |
RES 82K OHM 1/2W 2% AXIAL |
In Stock: 0 $0.15546 |
|
RL20S751GRE6Vishay / Dale |
RES 750 OHM 1/2W 2% AXIAL |
In Stock: 0 $0.15546 |