CMF0736R000GKR6
CMF0736R000GKR6
Image is for reference, please contact us to get the real picture
Manufacturer Part
CMF0736R000GKR6
Description
RES 36 OHM 1/2W 2% AXIAL
Part Status:Active
Resistance:36 Ohms
Tolerance:±2%
Power (Watts):0.5W, 1/2W
Composition:Metal Film
Features:Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 175°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)