| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CMF |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 3 kOhms |
| Tolerance: | ±5% |
| Power (Watts): | 0.5W, 1/2W |
| Composition: | Metal Film |
| Features: | Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety |
| Temperature Coefficient: | ±150ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 175°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
CMF073K3000GNEBVishay / Dale |
RES 3.3K OHM 1/2W 2% AXIAL |
In Stock: 0 $0.13160 |
|
CMF073K3000GNR6Vishay / Dale |
RES 3.3K OHM 1/2W 2% AXIAL |
In Stock: 0 $0.13160 |
|
CMF073K3000JNEBVishay / Dale |
RES 3.3K OHM 1/2W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.13160 |
|
CMF073K3000JNR6Vishay / Dale |
RES 3.3K OHM 1/2W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.13160 |
|
CMF073K9000JKEBVishay / Dale |
RES 3.9K OHM 1/2W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.13160 |
|
CMF073K9000JKR6Vishay / Dale |
RES 3.9K OHM 1/2W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.13160 |
|
CMF07430R00GKEBVishay / Dale |
RES 430 OHM 1/2W 2% AXIAL |
In Stock: 0 $0.13160 |
|
CMF07430R00GKR6Vishay / Dale |
RES 430 OHM 1/2W 2% AXIAL |
In Stock: 0 $0.13160 |
|
CMF07470K00GKEBVishay / Dale |
RES 470K OHM 1/2W 2% AXIAL |
In Stock: 0 $0.13160 |
|
CMF07470K00GNEBVishay / Dale |
RES 470K OHM 1/2W 2% AXIAL |
In Stock: 0 $0.13160 |